Program

Ski-VM arrangeres over 12 dager i perioden 26. februar til 9. mars i 2025. VM-programmet er det mest innholdsrike noensinne, med en ekstra øvelse for kombinert kvinner og en sprintøvelse for paralangrenn.

Klikk på den ønskede dagen i programmet for å bli sendt til billettleverandøren. Du finner mer informasjon om billettpriser her.

Onsdag 26. februar

• 13:30-14:20 Langrenn: 7,5 kilometer klassisk, kvinner (kvalik)
• 15:00-16:00 Langrenn: 7,5 kilometer klassisk, menn (kvalik)
• 20:00-21:00 Åpningsseremoni

13:30 - 21:00
Granåsen skistadion/Medal Plaza Torvet

Torsdag 27. februar

• 12:30-14:15 Langrenn: Sprint fri teknikk - prolog/finaler, menn og kvinner
• 15:00-15:20 Kombinert: Fellesstart 5 km, kvinner
• 18:20-18:50 Kombinert: Hopp normal bakke, kvinner
• 20:00-21:00 Medaljeseremoni

12:30 - 21:00
Granåsen skistadion/Medal Plaza Torvet

Fredag 28. februar

• 12:00-12:50 Kombinert: Mixlag normal bakke
• 14:00-15:45 Hopp: Individuell normal bakke, kvinner
• 16:15-17:00 Kombinert: Menn 2x5 km/Kvinner 2x2,5 km
• 20:00-21:00 Medaljeseremoni

12:00 - 21:00
Granåsen skistadion/Medal Plaza Torvet

Lørdag 1. mars

• 12:00-12:50 Kombinert: Individuell Gundersen normal bakke, menn
• 13:30-14:30 Langrenn: Skiathlon, 20 km med skibytte (10 + 10), menn
• 15:45-16:15 Kombinert: 7,5 km, menn
• 17:15-19:00 Hopp: Laghopp, kvinner
• 20:00-21:00 Medaljeseremoni

14:00 - 21:00
Granåsen skistadion/Medal Plaza Torvet

Søndag 2. mars

• 12:00-12:30 Kombinert: Individuell Gundersen normal bakke, kvinner
• 15:45-16:15 Kombinert: 5 km, kvinner
• 13:30-14:30 Langrenn: Skiathlon, 20 km med skibytte, kvinner
• 17:00-18:45 Hopp: Individuell normal bakke, menn
• 20:00-21:00 Medaljeseremoni

12:00 - 21:00
Granåsen skistadion/Medal Plaza Torvet

Mandag 3. mars

Mandag 3. mars er det ingen konkurranser under Ski-VM 2025

00:00 - 00:00
Granåsen skistadion

Tirsdag 4. mars

• 10:00-11:00 Para: Sprint prolog klassisk, menn og kvinner
• 13:00-14:30 Langrenn: 10 km klassisk, menn
• 15:30-17:00 Langrenn: 10 km klassisk, kvinner
• 20:00-21:00 Medaljeseremoni

10:00 - 21:00
Granåsen skistadion/Medal Plaza Torvet

Onsdag 5. mars

• 08:45-09:45 Para: Semifinaler sprint klassisk, menn og kvinner
• 11:00-12:00 Langrenn: Kvalifisering Teamsprint klassisk, menn og kvinner
• 12:20-13:00 Para: Finaler sprint klassisk, menn og kvinner
• 14:30-15:30 Langrenn: Finaler Teamsprint klassisk, menn og kvinner
• 16:15-18:00 Hopp: Mixlag stor bakke
• 20:00-21:00 Medaljeseremoni

08:45 - 21:00
Granåsen skistadion/Medal Plaza Torvet

Torsdag 6. mars

• 12:00-12:50 Kombinert: Lag stor bakke, menn
• 13:30-15:00 Langrenn: Stafett 4x7,5 km, menn
• 16:00-16:40 Kombinert: 4x5 km, menn
• 17:00-18:50 Hopp: Laghopp stor bakke, menn
• 20:00-21:00 Medaljeseremoni

12:00 - 21:00
Granåsen skistadion/Medal Plaza Torvet

Fredag 7. mars

• 15:00-16:40 Langrenn: Stafett 4x7,5 km, kvinner
• 17:15-18:45 Hopp: Individuell stor bakke, kvinner
• 20:00-21:00 Medaljeseremoni

15:00 - 21:00
Granåsen skistadion/Medal Plaza Torvet

Lørdag 8. mars

• 11:30-14:00 Langrenn: Fellesstart 50 kilometer fri teknikk, menn
• 10:00-11:00 Kombinert: Individuell Gundersen stor bakke
• 14:30-15:00 Kombinert: 10 km, menn
• 16:00-18:00 Hopp: Individuell stor bakke, menn
• 20:00-21:00 Medaljeseremonien

11:30 - 21:00
Granåsen skistadion/Medal Plaza Torvet

Søndag 9. mars

• 11:30-14:10 Langrenn: Fellesstart 50 kilometer fri teknikk, kvinner
• 14:30-15:15 Avslutningsseremoni

11:30 - 15:15
Granåsen skistadion